STAY INSPIRED

Experience the essence of travel

ОСТАНЕТЕ ИНСПИРИРАНИ

Доживејте ја суштината од патувањето

The harmony of travel

Хармонијата на патувањето

STAY IN TOUCH

Be as connected as you want to be.

ОСТАНЕТЕ ВО КОНТАКТ

Бидете толку поврзани колку што Вие сакате

Whenever. Wherever.

Кога ... и Каде

Being away from home or the office has never been so easy, so convenient, so inspiring

Далеку од дома и канцеларија никогаш не било полесно, толку згодно и толку инспиративно

STAY PASSIONATELY

You are special.

Ти си посебен

ОСТАНЕТЕ СТРАСНО

Stay with us and expect highly qualified service and support with a smile.

Останете со нас и очекувајте високо професионална услуга и поддршка со насмевка

Call it our passion.

Тоа е нашата СТРАСТ

Welcome to the art of travel living.

Добредојдовте во уметноста на патувањето и живеењето

ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА - ТУРЦИЈА АНТАЛИЈА БОДРУМ КУШАДАСИ - ЕГИПЕТ ХУРГАДА ШАРМ ЕЛ ШЕИК - ДАЛЕЧНИ ДЕСТИНАЦИИ - ЦРНА ГОРА - ХРВАТСКА - КИПАР - БУГАРИЈА - АЛБАНИЈА - ИТАЛИЈА - ШПАНИЈА - ПОРТУГАЛИЈА - МАЛТА
  • ИНДИВИДУАЛНИ ПАТУВАЊА

АЈНДХОВЕН

Ајндховен со сигурност не е првиот град кој што ќе ви падне на памет да го посетите при пристигнување во Холандија, но дефинитивно е град кој е вреден за посета. Компарирано со Амстердам, Утрехт или Хаг овој град е сосема спортивно од нив. За разлика од каналите и старите куќи на овие градови, Ајндховен Ви нуди модерна архитектура, уникатана комбинација од уметност и дизајн во музеите, галерии и настани, музички и културни случувања во неколкуте концертни сали, театри и бучен ноќен живот во околните пабови, кафулиња, барови, клубови кои секој од нив се приказни самите за себе.

Eindhoven

Топ 10 места од интерес:

 1. Market Square
 2. Црквата на Светото Срце
 3. Св.Катерина црквата
 4. Музејот на современа уметност
 5. Архелошкиот музеј
 6. Историскиот музеј на отворено
 7. DAF музејот
 8. Genneper паркот
 9. Stratumseind улицата
10. Stadswandelpark паркот

Предлог програма:

1 ден: Присигнување. Индивидуален трансфер до xотел. Најдобриот начин за да го запознаете овој град е пешачејќи низ него или пак возејќи точак. Овој ден може да го поминете испивајќи го првото кафе на ''Market Square'' и посетувајќи ги црквите кои се наоѓаат во негова близина. 

2 ден: Појадок. Препорачуваме: Еднодневен излет до Амстердам кој е оддалечен само на час и половина од Ајндховен. 

3 ден: Појадок. Препорачуваме: Посета на Брисел - главниот град на Европската Унија, оддалечен 130км. Антверп одалечен на околу 90км. од Ајндховен, или пак ден посветен на посета на музеите кои ги има во изобилие во овој град, како што се музејот на современа уметност, археолошкиот музеј, историскиот музеј на отворено, или пак едноставно уживајте на целодневен пикник во некој од преубавите паркови.

4 ден: Појадок. Индивидуален трансфер до аеродром. Препорачуваме да бидете на аеродром 2 часа пред летот.

Цена:   од 208 €

Во цената на пакетот е вклучено: 
- Авионски превоз на релација: Скопје – Ајндховен - Скопје
- Аеродромски такси 
- Летови: петок и понеделник 
- Хотелско сместување во хотел по избор ***/****, 3 RO - BB

* цената зависи од расположливите места на авио компанијата.

Во цената на пакетот не е вклучено: 
- Трансфер: Аеродром - Хотел 
- Останати опции за превоз:
- "Шатл превоз" од Аеродром до центар 7 €, по правец. (информативно)
- Приватен трансфер со такси, од 25 €, по правец (информативно)

Веб страната од туристичка агенција ЛИОН ОЛИМПИК е од информативен карактер.Со цел за потполна информираност Ве молиме сите информации да ги проверите директно во агенција,по телефон, е-маил или лично. Ви благодариме на разбирањето.