STAY INSPIRED

Experience the essence of travel

ОСТАНЕТЕ ИНСПИРИРАНИ

Доживејте ја суштината од патувањето

The harmony of travel

Хармонијата на патувањето

STAY IN TOUCH

Be as connected as you want to be.

ОСТАНЕТЕ ВО КОНТАКТ

Бидете толку поврзани колку што Вие сакате

Whenever. Wherever.

Кога ... и Каде

Being away from home or the office has never been so easy, so convenient, so inspiring

Далеку од дома и канцеларија никогаш не било полесно, толку згодно и толку инспиративно

STAY PASSIONATELY

You are special.

Ти си посебен

ОСТАНЕТЕ СТРАСНО

Stay with us and expect highly qualified service and support with a smile.

Останете со нас и очекувајте високо професионална услуга и поддршка со насмевка

Call it our passion.

Тоа е нашата СТРАСТ

Welcome to the art of travel living.

Добредојдовте во уметноста на патувањето и живеењето

ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА - ТУРЦИЈА АНТАЛИЈА БОДРУМ КУШАДАСИ - ЕГИПЕТ ХУРГАДА ШАРМ ЕЛ ШЕИК - ДАЛЕЧНИ ДЕСТИНАЦИИ - ЦРНА ГОРА - ХРВАТСКА - КИПАР - БУГАРИЈА - АЛБАНИЈА - ИТАЛИЈА - ШПАНИЈА - ПОРТУГАЛИЈА - МАЛТА
  • ИНДИВИДУАЛНИ ПАТУВАЊА

АМСТЕРДАМ

Амстердам - градот на слободата и забавата, градот на уметноста и сликарството. Град кој може да се пофали со 1.600 културни настани во текот на годината и дури 40 музеи. Прошетајте со велосипед низ страиот дел на градот, дозволете си прошетка низ каналите на Амстердам, почуствувајте ја слободата на духот и едноставните и љубезни холанѓани. Посетети ги музеите на Ребрант и Ван Гог кои овде твореле.... Заминте си дома со едне луковица лале која некогаш била повредна од денес бесценетите уметнички дела на врвните холандски сликари. 

amsterdam

Топ 10 места од интерес:

 1. Куќата на Ана Франк
 2. Музејот на Ван Гот
 3. Рајкс Музејот
 4. Улицата Спигел
 5. Бегинхов со најстарата куќа во   Амастердам
 6. Црвениот Кварт
 7. Пловење по каналите
 8. Плоштадот Дам
 9. Плоштадот Rembrandtplein
10. Плоштадот Leidseplein

Предлог програма:

1 ден Присигнување. Индивидуален трансфер до Хотел. Препорачуваме велосипетска тура или пешачка прошетка со посета на : Стариот дел на градот, Главниот плоштад Дам, кралската палата, музејот на Мадам Тисо, Новата Црква, плоштадот Рембрант и статуата на познатиот сликар , куќата на Ана Франк.... Ноќевање. 
2 ден Појадок. Препорачуваме ден на уметност , посета на музејскиот кварт со трите познати музеи, Градскиот Музеј, Музејот на Ван Гог и Рејксмузејот, најголемиот музеј во Холандија кој годишно го постуваат над 1.000 000 туристи, и кои содржи непорценлива збирка уметнички дела од “ Златното Доба “ на Холандија. Ноќевање.
3 ден Појадок. Препорачуваме пловење по каналите на Амстердам кои ви даваат посебен поглед на градот и неговата автентична архитектура, посета на пловечкиот цветен пазар и одмор во една од познатите кафетерии кои Холанѓаните ги викаат Brown Coffe , велат морате да ги посетите , да се напиете едно кафе за да се почувствувате како вистински холанѓанец. 
4 ден Индивидуален трансфер до Аеродром. Препорачуваме да бидете на аеродром 2 часа пред летот.

Цена: од 159 €

Во цената на пакетот е вклучено: 
- Авионски превоз на релација: Скопје - Ајндховен - Скопје
- Аеродромски такси 
- Хотелско сместување ***/**** - 3 BB

Летови: среда и недела.
*цената зависи од моментално расположливите места на авио компанијата.

Во цената на пакетот не е вклучено: 
- Трансфер: Аеродром - Хотел - Аеродром 
- Препорачуваме - директна метро линија до центарот на градот, (до Schiphol Plaza, возовите поминуваат на секои 10 мин, а карта во еден правец чини 3,6 €)
- Останати опции за превоз: Шатл Аеродром – Хотел – Аеродром 17, 5 € , во еден правец. 
- Приватен трансфер со TAXI, од 50 € по возило, во еден правец.

Веб страната од туристичка агенција ЛИОН ОЛИМПИК е од информативен карактер.Со цел за потполна информираност Ве молиме сите информации да ги проверите директно во агенција,по телефон, е-маил или лично. Ви благодариме на разбирањето.