STAY INSPIRED

Experience the essence of travel

ОСТАНЕТЕ ИНСПИРИРАНИ

Доживејте ја суштината од патувањето

The harmony of travel

Хармонијата на патувањето

STAY IN TOUCH

Be as connected as you want to be.

ОСТАНЕТЕ ВО КОНТАКТ

Бидете толку поврзани колку што Вие сакате

Whenever. Wherever.

Кога ... и Каде

Being away from home or the office has never been so easy, so convenient, so inspiring

Далеку од дома и канцеларија никогаш не било полесно, толку згодно и толку инспиративно

STAY PASSIONATELY

You are special.

Ти си посебен

ОСТАНЕТЕ СТРАСНО

Stay with us and expect highly qualified service and support with a smile.

Останете со нас и очекувајте високо професионална услуга и поддршка со насмевка

Call it our passion.

Тоа е нашата СТРАСТ

Welcome to the art of travel living.

Добредојдовте во уметноста на патувањето и живеењето

ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА - ТУРЦИЈА АНТАЛИЈА БОДРУМ КУШАДАСИ - ЕГИПЕТ ХУРГАДА ШАРМ ЕЛ ШЕИК - ДАЛЕЧНИ ДЕСТИНАЦИИ - ЦРНА ГОРА - ХРВАТСКА - КИПАР - БУГАРИЈА - АЛБАНИЈА - ИТАЛИЈА - ШПАНИЈА - ПОРТУГАЛИЈА - МАЛТА
  • ИНДИВИДУАЛНИ ПАТУВАЊА

БЕЛГРАД

Најголемиот и главниот град на Србија - Белград, носи во себе еден посебен шарм на град кој се има преродено од сопствената пепел. Удобно лоциран на местото каде се вкрстуваат реките Дунав и Сава, овој град лесно ќе се вреже во меморијата и душата на секој патник. Иако целосно и припаѓа на Источна Европа, Белград дише западен воздух, предизвикувајќи го она посебно чувство, создадено во некое од неговите скриени катчиња, исто како кај француските градови. Голем број на туристи веќе ги имаат откриено убавините и богатствата на овој град, кои беа непознати до неодамна. Љубителите на културата тука ќе може да уживаат во архитектурата и музеите, додека вљубениците на лудата забава, неуморно ќе можат да го истражуваат незапирливиот, белградски, ноќен живот.

Belgrad

Топ 10 места од интерес:

1. Калемегдан
2. Плоштадот на Републиката
3. Кнез Михајлова 
4. Скадарлија
5. Народен театар
6. Народното собрание
7. Споменикот на победникот
8. Сплавовите на Дунав
9. Музејот на Никола Тесла
10. Храмот Св.Сава

Предлог програма:

1 ден: Предлагаме разглед на градот и посета на: Калемегдан, плоштадот на Републиката, Кнез Михајлова, Скадарлија, плоштадите Теразија, Славија, храмот Св. Сава, споменикот на победникот каде може да го видите влевањето на реката Сава во Дунав.
2 ден: Предлагамe: посета на музејот на Никола Тесла, можност за посета на зоолошката градина во Белград, прошетка по Кнез Михајлова и Калемегдан, крстарење по Сава и Дунав.
3 ден: Слободно време. Препорачуваме да бидете на аеродром 2 часа пред летот.

Цена: од 169 € 

Во цената на пакетот е вклучено: 
- Авионски превоз на релација: Скопје–Белград–Скопје (Jat Airways)
SKP-BEG 06.00 – 06.55
BEG-SKP 21.30 – 21.45
- Аеродромски такси 

- Хотелско сместување во хотел *** / 2 BB

* Цената и саатниците зависат од моментално расположливите места на aвио компанијата.

Во цената на пакетот не е вклучено: 
- Јавен транспорт од аеродром до градот = 2,5 €
- Трансфер со TAXI = 15-35 €, во еден правец за две лица

Веб страната од туристичка агенција ЛИОН ОЛИМПИК е од информативен карактер.Со цел за потполна информираност Ве молиме сите информации да ги проверите директно во агенција,по телефон, е-маил или лично. Ви благодариме на разбирањето.