STAY INSPIRED

Experience the essence of travel

ОСТАНЕТЕ ИНСПИРИРАНИ

Доживејте ја суштината од патувањето

The harmony of travel

Хармонијата на патувањето

STAY IN TOUCH

Be as connected as you want to be.

ОСТАНЕТЕ ВО КОНТАКТ

Бидете толку поврзани колку што Вие сакате

Whenever. Wherever.

Кога ... и Каде

Being away from home or the office has never been so easy, so convenient, so inspiring

Далеку од дома и канцеларија никогаш не било полесно, толку згодно и толку инспиративно

STAY PASSIONATELY

You are special.

Ти си посебен

ОСТАНЕТЕ СТРАСНО

Stay with us and expect highly qualified service and support with a smile.

Останете со нас и очекувајте високо професионална услуга и поддршка со насмевка

Call it our passion.

Тоа е нашата СТРАСТ

Welcome to the art of travel living.

Добредојдовте во уметноста на патувањето и живеењето

ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА - ТУРЦИЈА АНТАЛИЈА БОДРУМ КУШАДАСИ - ЕГИПЕТ ХУРГАДА ШАРМ ЕЛ ШЕИК - ДАЛЕЧНИ ДЕСТИНАЦИИ - ЦРНА ГОРА - ХРВАТСКА - КИПАР - БУГАРИЈА - АЛБАНИЈА - ИТАЛИЈА - ШПАНИЈА - ПОРТУГАЛИЈА - МАЛТА
  • ИНДИВИДУАЛНИ ПАТУВАЊА

МАЛМЕ

Лоциран во југозападна Шведска, Малме - некогашно рибарско пристаниште, денес претставува современ град со богатата историја, прекрасна архитектура, многубројни паркови и исклучително космополитски дух. Во 2007 година овој град беше прогласен за еден од 15те најзелени градови на планетата. Многубројните концертни и културни случувања, во 2013 година град домаќин на Евровизија, како и поврзаноста со Копенхаген се лајтмотив повеќе за посета на овој град.

malme

Топ 10 места од интерес:

1. Turning Torso зградата
2. Malmö Stadsbibliotek
3. Stortorget и Lilla torg - плоштадите
4. Кралскиот парк
5. Malmöhus - Замокот
6. Црквата Св.Петар
7. Sodergatan улицата
8. Øresund мостот
9. Риберсборг плажата
10. Пристаништето

Предлог програма:

1 ден: Присигнување. Индивидуален трансфер до xотел. Препорачуваме: пешачка тура и запознавање со околината, попатно посетувајќи ги надалеку познатата ''Turning Torso'' зградата, црквата Св. Петар, ''Storget'' и ''Lilla torg'' плоштадите, Малмо замокот. Вечера во некој од локалните ресторани кои нудат незаборавен поглед на градското пристаниште .
2 ден: Појадок. Препорачуваме: Еднодневен излет до Копенхаген (45 км.), минувајќи преку најдолгиот висечки мост во Европа (''Øresund Bridge''). Патувањето може да го изведете на тој начин што би изнајмиле возило, би патувале со воз или пак би користеле автобуски превоз. 
3 ден: Појадок. Препорачуваме: посета на Риберсборг плажата, кралскиот парк, или пак шопинг ден по ''Sodergaten'' улицата која покрај шопингот ќе ви понуди и опуштено кафе-уживање. 
4 ден: Појадок. Слободно време. Препорачуваме два часа пред летот да бидете на аеродром.

Цена: од 290 €

Во цената на пакетот е вклучено: 
- Авионски превоз на релација: Скопје - Малме - Скопје

- Аеродромски такси 

- Хотелско сместување во хотел *** / на база 3 BB

* Цената зависи од моментално расположливите места на авио компанијата.

Во цената на пакетот не е вклучено: 

- Трансфер: Аеродром - Хотел 

Останати опции за превоз: 

- Јавен транспорт од аеродром до градот, од 12 €, по правец (информативно). 

- Приватен трансфер со такси, од 30 €, по правец (информативно).

Веб страната од туристичка агенција ЛИОН ОЛИМПИК е од информативен карактер.Со цел за потполна информираност Ве молиме сите информации да ги проверите директно во агенција,по телефон, е-маил или лично. Ви благодариме на разбирањето.